Firma Schleich - Przewodnik po zabawkach i figurkach dla dzieci

➡️ Marka Schleich posiada wspaniałe kolekcje zabawek, zawierające figurki zwierząt, których nie można znaleźć nigdzie indziej na świecie. Jest wiele rzeczy, które można pokochać w zabawkach Schleich.
Każda zabawka jest wysokiej wykonana z wysokiej jakości materiałów, ręcznie malowana i kolekcjonerska. 🐻

⭐ Dzięki ciężkiej pracy firma zdołała nawiązać trwałe relacje ze sklepami z zabawkami w całych Stanach Zjednoczonych. Mają bogatą historię i ciężko pracowali swój sukces, tworząc zabawki, które ekscytują fanów na całym świecie. Tak samo fanów na całym świecie posiadają laleczki Llorens, czy pistolety Nerf.

 

 

Schleich - co to za nazwa i jak ją poprawnie wymówić

➡️ Wiele firm posiada nazwy, które tak naprawdę nic nie znaczą. Doskonałym tego przykładem jest firma produkująca lody Häagen-Dazs. Niemiecko brzmiąca nazwa została wymyślona w celach marketingowych, ponieważ wiele osób kojarzy Niemców z dobrą jakością.

✅ Schleich, wymawiane jak Sh, to autentyczna niemiecka firma z siedzibą w mieście Schwabisch Gmund. Chociaż firma Schleich zaczynała od niewielkich rozmiarów, z czasem stała się jednym z największych producentów zabawek na świecie.
Co składa się na tak ogromny sukces firmy? Aby to zrozumieć, warto poznać historię marki.

 

✅ Firma Schleich została założona w 1935 roku przez młodego Niemca Friedricha Schleicha. W 1946 roku  firma wypuściła swoje pierwsze. Te proste, giętkie figurki zostały wykonane z drutu i drewna oraz pokryte aksamitem.
Koncepcja została opracowana przez Eve Zippel i nazwana "Jopo". Podczas swojej kariery, Eve Zippel zaprojektowała ponad 400 zabawek dla Schleich.

✅ Jak można sobie wyobrazić, produkcja zabawek Schleich była niezwykle pracochłonna. Zabawki nie wytrzymywały regularnej zabawy i prawie żadna z nich nie przetrwała do dnia dzisiejszego.
Zaledwie dwa lata później losy Friedricha Schleicha zmieniły się dramatycznie w sposób, który na zawsze odmienił świat zabawek.

✅ W 1948 roku Schleich zgłosił patent na zabawkę składającą się z metalowej ramy otoczonej gumowym materiałem. Nowatorskie zabawki, które powstały w wyniku tego procesu, można było wyginać w dowolne kształty. Odniosły one ogromny sukces.
W ciągu następnej dekady firma Schleich ciągle rozwijała i udoskonalała różne metody produkcji tych giętych figurek i sprzedawała je w całych Niemczech.

Figurki Schleich - Biała Lwica i Młode

☝️ W 1965 roku, kiedy Schleich rozpoczął produkcję zabawek Smerfów, firma w końcu zdobyła uznanie na całym świecie. Następnie, w 1967 roku, Schleich wypuścił swoje pierwsze zwierzęce figurki.
Składały się one z rodziny lwów morskich, kangura i słonia. Te pierwsze figurki były niezwykle szczegółowe stały się bardzo popularne. 🐱

 

 

Proces tworzenia figurek Schleich

➡️ Każda oryginalna figurka zaczynała jako niewiele więcej, niż kilka rysunków i kawałek gliny. Pomimo upływu czasu ta część procesu pozostała praktycznie taka sama aż do niedawna.

✅ Zabawki Schleich są wykonane z nietoksycznego PVC, TPE i/lub ABS, które spełniają wszystkie standardy jakości w USA, całej Europie i Australii. Jednak stwierdzenie, że są one nietoksyczne, oznacza zignorowanie dużej części historii tych zabawek.
Co składa się na tak wysoką jakość zabawek Schleich

✅ Dla firmy Schleich zawsze najważniejsza była jakość materiałów i bezpieczeństwo dzieci bawiących się produkowanymi zabawkami. Z tego powodu wszystkie materiały używane przez firmę są sprawdzane pod kątem toksyczności.

✅ Każdy materiał jest regularnie sprawdzany, od tworzyw sztucznych po farby. Co więcej, oczekuje się, że wszystkie firmy dostarczające materiały do zabawek Schleich również będą spełniać te same wysokie standardy. 🐶

☝️ Jaki jest rezultat całej tej rygorystycznej dbałości o jakość ❓  Dzieci lubia wkładać wszystkie zabawki do buzi. Tak więc kiedy Twój maluch gryzie głowę lwa Schleich, możesz mieć pewność, że wewnątrz zabawki nie ma niczego, co mogłoby zaszkodzić Twojemu dziecku.
Ta dbałość o szczegóły i bezpieczeństwo jest tym,  co odróżnia Schleich od reszty producentów zabawek.

 

 

W jaki sposób działa firma Schleich produkująca zabawki

Sklepy flagowe firmy z zabawkami Schleich

➡️ Sklep flagowy to pierwszy sklep tego rodzaju otwarty w danej lokalizacji. Nie oznacza to jednak, że jest to pierwszy sklep sprzedający zabawki lub że sklep flagowy jest pierwszym sklepem z zabawkami w tej lokalizacji.

✅ Począwszy od 2019 roku, firma Schleich postanowiła pogłębić swoją markę na rynku amerykańskim. Zamiast otwierać własne sklepy, nawiązała współpracę z kilkoma ważnymi detalistami w całym kraju.

Schleich - Zabawa Najlepszymi Figurkami

☝️ Wykorzystali tak zwaną koncepcję sklepu w sklepie. Są  to eksponaty, które ekscytują ludzi młodych i starszych swoimi niezwykłymi wystawami.
Do października 2019 roku Schleich zainstalował 20 nowych flagowych sklepów od Nowego Jorku po Kalifornię i lokalizacje pomiędzy nimi.

 

Zabawki firmy Schleich w 2016 roku

🐴 Zabawki Schleich w 2016 roku składały się głównie ze zwierząt kopytnich. Obejmowały one wszystko, od koni i zwierząt gospodarskich po dzikie zwierzęta.

 

Zabawki Schleich w 2017 roku

🌺 W 2017 roku firma Schleich wypuściła na rynek Dzwoneczka. W tym roku pojawiło się również wiele innych zabawek, a wiele z nich stało się bardzo poszukiwanymi przedmiotami kolekcjonerskimi.
Jest to kolejny świetny powód, by kolekcjonować zabawki  Schleich- z czasem ich wartość rośnie.

 

Sklep z zabawkami Schleich w  2018 roku

🦖 Jeszcze przed produkcją zabawek Schleich w 2018 roku, Horse Club był w pełnym rozkwicie. Pojawiło się wiele nowych koni i zestawów do zabawy. Popularne były również dinozaury oraz wspaniałe zabawki z Eldrador.

 

Producent zabawek Schleich w roku 2020 i później

🐻 Od roku 2020 pojawiają się kolejne niesamowite premiery zabawek Schleich. Liczba zabawek wydawanych przez Schleich każdego roku rośnie, razem z popularnością firmy.

 

 

Zabawki Schleich wspierają rozwój i edukację dziecka

➡️ Prawidłowy rozwój dziecka jest bardzo ważny, a jego integralną częścią jest zabawa. Zabawki Schleich mogą rozwinąć wyobraźnię dziecka i pomóc mu poznać wiele zwierząt, które wypełniają nasz świat.
Najchętniej dzieci uczą się przez zabawę, a czy jest lepszy sposób, aby pomóc dziecku w nauce niż zapoznanie go z nowymi zwierzętami firmy Schleich ❓ Dzieci mogą bawić się w udawanie zwierzątek jakie przedstawiają ich figurki. Będzie to także dobry sposób na zabawy ruchowe, aby spożytkować energię.

 

 

Podział zabawek firmy Schleich na unikalne marki

➡️ Przy tak wielu wspaniałych zabawkach dostępnych w Schleich, trudno nadążyć za wszystkimi nowymi trendami. By łatwiej było odnaleźć się w bogatych kolekcjach zabawek, Schleich podzieliło je wszystkie na sześć unikalnych marek.

 

Kolekcja zabawek Schleich Wild Life

✅ Całe życie zaczęło się jako dzika przyroda. Udomowiliśmy konie, kury, krowy i inne zwierzęta stadne. Kiedy Schleich odnosi się do dzikich zwierząt, ma na myśli wiele zwierząt, których nie możemy lub nie chcemy oswoić.

Figurki Schleich Wild Life - Dzikie Zwierzęta - Okapi

✅ Można by się spodziewać, że firma, która sprzedaje figurki zwierząt, będzie sprzedawać postacie takie jak żyrafa, stojący tygrys lub ryczący lew. Popularne byłby również modele niedźwiedzia brunatnego lub kangura, a nawet płetwala błękitnego. 🐻

✅ Artyści w Schleich wykraczają jednak daleko poza oczekiwania. Oczywiście mają wszystkie zwierzęta, których pragnie Twoje dziecko.
To, co wyróżnia serię Schleich Wild Life, to fakt, że mają również stworzenia, których Twoje dziecko nigdy wcześniej nie widziało.

✅ Przeglądając kolekcje Schleich stajesz twarzą w twarz z takimi stworzeniami jak pangolin olbrzymi i oryks. Być może po raz pierwszy w życiu spojrzysz nawet na Okapi lub Quokka. Dzięki temu możesz pokazać dzieciom, że nauka ciekawą aktywnością, którą wszyscy możemy cieszyć się razem.🐯

 

Figurki zwierząt ze świata farmy Schleich

🐷 Dzięki różnym zestawom rolniczym, oborom i akcesoriom, które oferują pod marką Farm World, Schleich tworzy naprawdę wciągające doświadczenie z tak prostej rzeczy jaką jest farma.

🐮 W Schleich Farm World dziecko może stać się farmerem z kilkoma stadami krów w oborze. W kolekcji znajdziesz też kowbojów na bronkach, którzy zaganiają bydło lub owce. Znajdziesz różne konie Schleich z jeźdźcami, w tym niektóre z najszybszych ras.

🐷 W kolekcji farmerskiej znajduje się wiele dobrze znanym dzieciom zwierząt. To właśnie sprawia, że Farm World jest tak ekscytujący. Ta ogromna i ciągle zmieniająca się różnorodność pomaga dziecku zrozumieć, że na świecie jest wiele do nauczenia się.
Nawet jeśli rzeczy wydają się znajome, tuż za rogiem jest coś nowego do odkrycia.

 

Kolekcja zabawek Schleich Horse Club

🐴 Przy tak wielu pięknych rasach koni, Schleich musiał rozszerzyć swoją ofertę o nową linię. Jedną z najlepszych zabaw dla dzieci kochających konie jest ta w Schleich Horse Club. Schleich rozumie dziecięce zamiłowanie do koni, dlatego oferuje nam stajnię Schleich z końmi.
Znajdziesz tu również ringi treningowe i weterynarzy - wszystko, czego potrzebujemy, aby jak najlepiej wykorzystać naszą zabawę z końmi ❗️

🐴 Schleich produkuje małe siodła i koce, a także cały sprzęt konny, którego dziecko potrzebuje, aby oswoić i ujeżdżać swoje nowe figurki. Bez względu na to, z jakim koniem sprzęt został pierwotnie dostarczony, nadal pasuje do każdego innego konia z tej linii.
Nic tak nie rozbudza dziecięcej wyobraźni, jak możliwość wyobrażenia się w roli jeźdźca, a Schleich robi wszystko, aby zapewnić, że Twoje dziecko może to zrobić. Co roku jest również wypuszczany kalendarz adwentowy z końmi Schleich. ✅

 

Figurki dinozaurów firmy Schleich

✅ Schleich produkuje najlepsze dinozaury na świecie. Nie było lepszych dinozaurów od co najmniej 60 milionów lat.

✅ Artyści Schleich wkładają wiele pracy w produkcję dinozaurów, które są jak najbardziej zbliżone do prawdziwych zwierząt. W tym celu nie tylko studiują dostępne dowody kopalne, ale także słuchają archeologów. 🦖

Figurki Schleich - Dinozaury! - Stwory z Prehistorii

✅ Dzięki temu dinozaury Schleich nie są nudnymi, płaskimi, zielonymi jaszczurkami, z którymi dorastałeś podczas zabawy. Te dinozaury są kolorowe, a niektóre nawet mają pióra.
Być może nigdy nie dowiemy się, jak naprawdę wyglądała większość dinozaurów, ale wiemy, że dinozaury Schleich są bliższe rzeczywistości niż cokolwiek innego na rynku zabawek. 🦖

 

Kolekcja zabawek Schleich Eldrador

🐲 W tej kolekcji jest wiele różnych i niesamowitych potworów do zabawy. Tworząc tą kolekcje artyści Schleich czerpali inspirację ze starej literatury. Istnieją smoki lodu i ognia, ale te stworzenia są również reprezentowane przez ziemię i wodę ❗️
Jednym z bardziej popularnych modeli jest kamienny potwór, dwugłowe Piekielne Ogary, Ogniste Golemy, Smoki Lawy, Śnieżne Wilki, a nawet Krakeny - żadne miejsce w Eldradorze nie jest bezpieczne przed bestiami, które wędrują po tej krainie.

🐲 Co ważniejsze, żadne dziecko nie może się nudzić, mając do dyspozycji tak różnorodne potwory ❗️

 

Zabawki Schleich – kraina Schleich Bayala

✅ W krainie Bayala spełniają się nawet najśmielsze marzenia. W tej kolekcji znajdziemy najróżniejsze stworzenia, od uroczych różowych smoków po podwodne konie.

✅ Dla dzieci kochających magiczny świat małych księżniczek, znajdziesz tutaj każdą odmianę jednorożca, pegaza i skrzydlatego jednorożca. Mnóstwo wróżkowych przyjaciół czeka, aby powitać Twoje dziecko. ⭐

 

Szeroki wybór licencjonowanych zabawek Schleich

✅ Były to pierwsze zabawki stworzone pod tą marką w 1965 roku, które pomogły wprowadzić firmę do domów na całym świecie. Tworzone przez tą firmę Smerfy były modne w latach 60-tych. Inną grą, która była niegdyś popularna jest gra w Kapsle.
Doskonale uosabiały amerykańską kulturę tamtych czasów z ich pokojowym, pełnym miłości przesłaniem: "Dobro sprawia, że zło odchodzi".

✅ Nie powinno być szokiem, że Smerfy są produkowane do dziś. Firma stworzyła nawet uroczy domek smerfa. Warto jednak wiedzieć, że przez lata stworzyli także inne postacie z kreskówek. Obejmują one postacie z Disneya, Marvela, Peanuts, DC. ❗️

 

Zabawki Schleich – świetne figurki kolekcjonerskie

🧒 Schleich ma długą historię tworzenia zabawek, które kolekcjonują zarówno dzieci, jak i dorośli. Każda bardzo szczegółowa, wolna od toksyn figurka jest małym dziełem sztuki, które warto dodać do każdej kolekcji. 
Świetnym sposobem na rozpoczęcie kolekcji jest zbieranie kalendarzy adwentowych Schleich. Każdy rok przynosi coś ekscytującego i nieoczekiwanego.

Figurki Schleich - Najlepsze z Figurek

👧 Bez względu na to, jakie zwierzę kochasz, Schleich prawdopodobnie ma jego miniaturową wersję. Wspaniałe światy stworzone przez Schleich oczarowują nas wszystkich. Zachwycają nas już od ponad 80 lat i liczymy na to, że będą to robić jak najdłużej.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy firma z zabawkami Schleich produkuje figurki koni?

Tak, firma Schleich produkuje wysokiej jakości figurki, w tym także modele koni. Są one realistyczne i bardzo szczegółowe, co sprawia, że są popularne wśród kolekcjonerów i miłośników koni.

Które figurki zwierzątek są lepsze, Schleich czy CollectA?

Zarówno Schleich, jak i CollectA są uznawanymi markami, które produkują wysokiej jakości figurki. Wybór między nimi zależy jedynie od indywidualnych preferencji. Najlepiej jest porównać produkty obu firm w sklepie lub online i zdecydować, który bardziej Ci odpowiada.

Gdzie najtaniej kupić figurki Schleich?

Ceny figurek mogą się różnić w zależności od kraju, sklepu i dostępności. Aby znaleźć najtańsze oferty, warto przeszukać różne sklepy internetowe, porównać ceny, a także sprawdzić platformy aukcyjne czy lokalne serwisy ogłoszeń. Czasami promocje lub wyprzedaże w konkretnych sklepach mogą oferować lepsze ceny.

Gdzie kupić figurki koni sklepu zabawkowego Schleich?

Figurki koni Schleich można kupić w wielu sklepach z zabawkami, sklepach z artykułami kolekcjonerskimi oraz w sklepach internetowych. Dostępność figurek może zależeć od regionu.